diagnostika a seřízení motorů

Provádíme diagnostiku řídících jednotek motoru, převodovek, ABS, ESP, komfortních systémů, mazání chybové paměti a servisních intervalů, kódování klíčů…

Rostoucí složitost auto elektroniky a s tím související počet možných kombinací závad způsobuje komplikace nejen motoristům, ale často i servisům. Nezřídka se k nám dostávají vozidla, na kterých již bylo provedeno několik zásahů, které neodstranily příčinu závady. Pokud máte pocit, že na opravu sami nestačíte nebo že na ni nestačí ani váš opravce, raději to s námi předem zkonzultujte nebo auto rovnou přivezte. Ulehčíte nám tak práci a sobě ušetříte peníze.

Samotné připojení počítače k řidící jednotce automobilu pro laika ani pro servis nemusí znamenat jednoznačný výsledek, který by ihned vedl k odstranění závady. Je to jako když vám u doktora udělají krevní rozbor nebo změří tlak. Někdy to pomůže a hned se zjistí, kde je problém. Jindy to nemusí mít valný význam a vy musíte pokračovat dalším měřením a hledáním závady.

I přesto je diagnostika auta velmi důležitá, obvykle zúží možný okruh závad nebo ukáže na určitý obecný problém (například tlak paliva, závadu v elektroinstalaci – zkrat, otáčky motoru, senzor ABS, vynechávání válce atd.).

DIAGNOSTIKA sériová – KOMUNIKACE S ŘÍDÍCÍ JEDNOTKOU (základní nastavení, měření)

Nabízí základní měření, umožňuje provádět zásahy do řídících jednotek, nastavovat hodnoty a zjišťovat závady. Připojení diagnostického přístroje k řídící jednotce a vyčtení paměti závad je obvykle prvním krokem při zjišťování příčiny elektronického problému na vozidle.

 

David Janakiev autoservis Drnholec, regionálně autoservis Mikulov